Get your Tiki On Tuesday!  Only $125!  See our CoVid changes

+ sales tax and online booking fees (up to six passengers)

Departing from Stamford Media Village
6.jpeg
My Tiki Tuesday

Indulge yourself!  You and 5 other lucky people will board our all new Tiki Taxi 2 at The Village Docks next to Cisco Brewers for a 30 minute spin around the harbor while listening to our tropical soundtrack and enjoying whatever you bring to drink. 

 

Price includes a complimentary Hawaiian Lei  and hand sanitizer which will be required to be used before we depart.  We welcome small coolers for your favorite drinks and snacks.   Your cruise will leave Star Point and work along the Stamford Harbor's shoreline where you will you see many amazing waterfront properties along the way.  So break out the Hawaiian shirt and tropical dress, climb aboard your own floating Tiki Lounge and say goodbye to reality!

Our charter program is designed to be very safe, personal and unique, making our Tiki Tours unlike any other attraction in the area, here are the details;

 

  • Program duration: 30 minutes including check-in.​

  • You will see skyscrapers, waterfront mansions, a few mega-yachts, sunsets (pending time of day) and of course, do some Donuts!

  • Guests must be able to understand basic instructions in English, board and disembark the vessel on your own and sign our waiver in order to safely participate.

  • Personal cameras, cell phones, and other small objects can be brought aboard. We suggest you leave unnecessary larger items in your vehicle.

Frequently asked questions

Co je hyperbarická kyslíková terapie?


Hyperbarická kyslíková terapie (HBOT) je účinná léčba, která zvyšuje přirozený proces hojení, imunity a regenerace těla. Mobilizuje kmenové buňky, podporuje vznik nových kapilár, aktivuje geny.

V uzavřeném prostoru, tlakové komoře, kde je tlak 1,5-3 krát vyšší než je tlak atmosférický, je vdechován 100% čistý kyslík.

Ten se rozpouští v krevní plazmě a jeho obsah v organizmu se může zvýšit až 20x.

Tím, že kyslík není vázán na červené krvinky, dostane se i do zúžených krevních cest a tkání, trpících akutní nebo dlouhodobou hypoxií.

Okamžitá záplava životodárného kyslíku má na organizmus dlouhodobé léčivé účinky.
Jak hyperbarická kyslíková terapie působí?


Pro náš organizmus je kyslík životně důležitý. Je na něm závislá nejen každá buňka, ale i mnoho dalších životních pochodů. Pokud se tělu kyslíku nedostává, přicházejí nemoci a smrt. S postupujícím věkem, následkem zúžených částí krevního systému, nemocemi jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak, překyselením, stresem a dalšími vlivy trpí některé orgány a tkáně akutním či dlouhodobým nedostatkem kyslíku - oxydačním stresem. Aby se zabránilo dalšímu poškození a nastartovaly se uzdravovací pochody potřebuje tělo kyslík, hodně kyslíku, a to co nejdříve. Hyperbarická oxygenoterapie je vysoce efektivním způsobem, jak tělu potřebný kyslík rychle dodat. V přetlakové komoře, při vdechování 100% čistého kyslíku, se kyslík rozpouští v krevní plazmě a snadno se tak dostane ke každé buňce. Objem kyslíku v organizmu se zvýší až 20ti násobně. To aktivuje bílé krvinky a geny, odpovědné za hojení, snižuje záněty, mozek, srdce a další orgány lépe pracují. Pokud tělu zvýšíme přísun kyslíku, začnou buňky produkovat více energie, dochází k urychlení látkové výměny a regeneraci, k odvodu toxinů z těla, zlepšuje se hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí. Tělo s podporou hyperbarického kyslíku dostává další šanci na uzdravení.
V čem spočívá léčivý efekt hyperbarické kyslíkové terapie?


Kyslíková terapie se musí provádět v prostředí, kde lze zvýšit tlak. Po každém nadechnutí se vzduch dostává do plic, kde kyslík přestupuje do krve. V krvi se kyslík váže pouze na červené krvinky, které ho dále roznášejí krevním řečištěm až do kapilár, kde se uvolňuje a vstupuje do buněk. Za běžného atmosferického tlaku jsou tedy všechny červené krvinky kyslíkem nasycené a nejsou schopné více kyslíku přepravit. I když budeme vdechovat vzduch se zvýšeným obsahem kyslíku nebo i jen samotný kyslík, nemá to za normálního atmosferického tlaku pro tělo žádný význam. Víc kyslíku se prostě do organizmu nedostane. Jestliže jsou krevní cesty zúžené nebo poškozené, dostupnost kyslíku k buňkám se snižuje až se může zcela zablokovat. Buňky začnou nedostatkem kyslíku strádat, ztrácet energii a nakonec odumřou. Hyperbarická oxygenoterapie umožňuje organizmu přijmout až 20ti násobně více kyslíku než za běžných okolností. Hyperbarický kyslík není vázaný na červené krvinky a rozpouští se v plazmě, která ho dopraví všude tam, kde ho tělo potřebuje. Hyperbarický kyslík navíc podporuje vznik nových kapilár a tak přispívá ke zvýšenému prokrvení a tím i ke zvýšenému přísunu živin a pro organizmus všech potřebných látek.
Jaké jsou přínosy hyperbarické kyslíkové terapie?


Dýchání 100% čistého kyslíku za zvýšeného tlaku v hyperbarické komoře umožňuje, aby byl další kyslík rychle rozpuštěn a pohlcen v krevním řečišti.

Tento efekt:

  • urychluje léčení a hojení tím, že se zvýší hladiny tkáňového kyslíku zvláště v místech, kde jsou snížené kvůli nemoci nebo zranění
  • podporuje růst nových krevních cest a tím zvyšuje prokrvení
  • omezuje otoky
  • zvyšuje schopnost obranných mechanizmů těla bojovat s infekcemi
  • kyslík je jedním z nejpřirozenějších antibiotik, kontroluje přes 8 000 genů
  • 20 hodinových sezení v hyperbarické komoře 8x více aktivuje naše kmenové buňky
(https://doi.org/10.1016/j.scr.2014.02.005, Undersea Hyperb Med. 2008 Mar-Apr;35(2):113-29., Zhongguo Dang Dai Er Ke Za Zhi. 2009 Sep;11(9):749-52.)
Pro koho je hyperbarická kyslíková terapie vhodná?


Terapie je vhodná v podstatě pro každého. Negativní účinky jsou minimální. Většinou jde o zalehlé uši, bolest v uších nebo bolest hlavy. Na zalehlé uši platí stejné triky, jako např. v letadle (otevřít ústa nebo polknout), při bolesti uší nebo hlavy lze nastavit nižší tlak. Pokud by byla bolest silná nebo přetrvávala, je nutné terapii ukončit.
Kontraindikace a nežádoucí účinky


Většina klientů žádné nežádoucí příznaky nemá a může se bezprostředně po terapii vrátit ke svým běžným činnostem.

V některých případech však klienti mohou pociťovat různý stupeň nepohodlí nebo musí terapii ukončit. Jde především o tlak a hučení v uších a dutinách, rozostřený zrak nebo klaustrofobii. Ve většině případů lze tyto nepříjemné stavy odstranit úpravou tlaku v komoře. Pro odstranění tlaku v uších a dutinách vlivem zvyšujícího se tlaku v komoře stačí často jen otevřít ústa nebo polknout, podobně jako při změně tlaku v letadle.

Kontraindikací jsou horečnaté stav, záněty uší, neošetřený pneumothorax, těžké astma, dlouhodobá léčba některými léky.
COVID- 19 a post - covidový syndrom


Hyperbarická kyslíková terapie:

Snížuje kyslíkový dluh i při zjizvené nebo poškozené plicní tkáni.

Okysličuje hypoxické tkáně. Zvýšené množství kyslíku přestupuje z kapilár do mitochondrií ve všech tkáních a překonává tak ucpané nebo zúžené krevních cévy.

Snížuje zánětlivé cytokiny, které jsou spojeny se záněty plic, dalších orgánů a mozku.

Potlačuje zánět plic. Podporuje regeneraci organizmu, odstraňuje pocity únavy a vyčerpání.

https://www.instagram.com/captainjohnstikitours/
https://www.facebook.com/captjohnstikitours/